“Yenilik için tutku” Yokohama’nın mühendislik kültürünün önemli bir parçasıdır. Web sitemizin bu bölümünde, heyecan verici bir atılım teknoloji vitrinini göstermek istiyoruz. Bu yenilikler, bize mükemmel sürüş keyfi elde etmek için beklenen lastik değerini ve performansını müşterilerimize sunmamızı sağlar.

Gerçek Dünya Testi

Her yıl Yokohoma ülke genelindeki bayiler için “Ride&Drives” programını yürütmektedir. Bu program bize laboratuar dışında ürünlerimizi test etmek için bir fırsat sunuyor.

Laboratuar Testi

Her gün, elektronik cihazlarda çığır açan teknolojiyi görüyoruz. Yokohama, simüslasyonları sayesinde mühendislerin hızlı ve detaylı bir şekilde tasarım olanaklarını değerlendirmesini sağlıyor. Bunun için en gelişmiş yüksek hızlı bilgisayar teknolojisini kullanıyor. Dünyadaki en son bilim ve mühendislik çalışmalarını içeren teknoloji sayesinde hızlı bir şekilde pazara lastikler sunuyoruz. Hızlı prototipleme, birden fazla faktör analizi, moleküler düzeyde değerlendirmeler vb. tasarım ekibimizin emrinde…
Su Tahliye Simülasyonu

Islak yol yüzeylerinde çekiş, size sunduğumuz lastiklerdeki ürün güvenliliğinin önemli bir parçasıdır. Hidrolik akış simülasyonu, dinamik lastik deseni ve oluk geometrisi, su film tabakası özellikleri vb. lastikte bulunması gereken önemli özelliklerdir. Yokohama, lastiklerdeki su akışını en üst düzeye çıkarır.

Lastik Yüzeyi Simülasyonu

Lastik yüzeyinin mil olarak hesabı size sunduğumuz lastiklerdeki ürün değerinin önemli bir parçasıdır. Yol temas alanı simülasyonu, tasarım öğeleri, çok eksenli lastik dinamik yükleme, lastik hamur bileşimi özellikleri, lastik iç yapısı, vb. lastik yüzeyi performansına eşit olan yol yüzeyi arasındaki aşınma özelliklerini gösterir.
Yokohama lastikleri aşınma oranını en aza indirir.

Yuvarlanma Direnci Simülasyonu

Sürüş esnasındaki yakıt tüketimi, size sunduğumuz lastiklerin çevresel etkilerinin önemli bir parçasıdır. Lastik yapısal bükme ısısının simülasyonu, bileşik histerezis ve lastik kitle koruma vb. yakıt tüketimine eşit olan dönen kuvvet direncini gösterir. Enerji kaybını eşitleyen lastiğin içindeki kırmızı/sarı alanlar sayesinde yüksek sıcaklığı en aza indiriyoruz.

Aerodinamik Simülasyon

Lastik profil geometrisinden etkilenen lastik etrafındaki hava akış simülasyonu, yanak tasarım elemanları vb. lastiğin yakıt tüketimine eşit olan aerodinamik sürtünmeyi gösterir. Lastikteki sürtünme kuvvetine eşit olan türbülans çizgilerini veya akış direncindeki sarı / kırmızı alanları en aza indiriyoruz.